
В кризата със забавянето на сглобяването на нови автомобили заради липсата на чипове и други компоненти, производителите завъртат нов бизнес - рециклиране на употребявани коли.
Renault е оборудвала специална фабрика, която се занимава изключително с обновяването на возила с пробег. Toyota също обяви, че ще започне да се фокусира върху рециклирането на автомобили. Френският автомобилен производител стартира програмата си преди година и половина във Флинс, Северна Франция, където Renault има нов завод за автомобили.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.