
Има ли живот на юпитеровата луна Европа? Спотайват ли се извънземни под повърхността й? НАСА представи междупланетната си сонда, чиято цел ще бъде да търси отговорите на тези въпроси, предаде АФП.
Сондата "Клипър" на стойност пет милиарда долара се очаква да бъде изстреляна през октомври с ракета "Фалкон Хеви" на компанията "Спейс Екс" към Европа - една от десетките луни на Юпитер, най-голямата планета в Слънчевата система.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.