
Опасенията, че задържаният в Минск беларуски опозиционен журналист Роман Протасевич е подложен на насилие, се засилват, предаде ДПА.
Протасевич бе арестуван в неделя, след като самолетът, с който пътуваше от Атина в посока литовската столица Вилнюс, беше отклонен от изтребител МиГ-29 от беларуската армия по нареждане на беларуския президент Александър Лукашенко и се приземи извънредно в Минск, отбелязва ДПА.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.