
"Надявам се да не се крият от мен конкурентите, на следващото състезание да се появят всички. Не мисля, че има нещо, което да ме спре да се боря. Това е възможно с голямо сърце и най-вече българско сърце. Разбира се, че ги респектира и самото състезание притежава важност. Световните рекорди са доста важно нещо, макар и да ги правя често остават в историята и придават важност", заяви Карлос Насар при завръщането си в България след като уби конкуренцията на европейското в Кишинев.
"Режимът е това чувство, което изпитвам, когато започва състезанието, усещам адреналина. Нещото, за което се състезавам. Трябва да благодаря на екипа ми, те се грижат за моята концентрация и кондиция, за моето спокойствие. Искам да благодаря на тях", допълни той.
"Тръгнах с нагласата да стана европейски шампион. Не очаквах рекордите, защото не ги бях правил в подготовката си. Почувствах се добре и рискувах. Пожелавам си да се превърнат в традиция тези рекорди, има накъде да вървим", каза още той.
"Възстановява се едното рамо, получих контузия в другото, но се надявам да поотмине. Струваше си. Емоцията е голяма и ме зарежда. Европейското първенство е първата стъпка за олимпиадата. Ново предизвикателство е новата категория, трябва да кача още килограми.
Не мисля, че сега на световното първенство няма да имам конкуренция. Винаги е по-интересно, когато имам конкуренти. Ще се появят сега, до 98 кг ще стане олимпийска категория и нещата ще станат различни.
Когато си последен, нямаш много почивка. Малко ме затруднява това в един момент. Вярвам в Бог, не в знаците на съдбата. Знам, че той винаги ми показва пътя.
Следващият път няма да я има тази категория. Заболя ме рамото, затова не атакувах третия рекорд. В крайна сметка световният рекорд в двубоя е най-важен. Да папкат конкурентите да пораснат.
Събитието през юни месец е направено за всички хора, които са ме подкрепяли, да се съберем отново и да преминем отново през всички тези победи. Да се позабавляваме. Искам просто да научим младите, че всичко, което съм постигнал, е да положа много усилия и да покажа какъв е пътят.
Трудно се изморявам от такива неща, но когато се натрупат стават претоварено. От началото на годината нямам състезания. Следващото ми вдигане ще е в Бундеслигата, ако не там, на Световното първенство в Норвегия", заяви Насар.